Pondělí dopoledne – po operaci

Pondělí, Duben 7, 2014 by Diny

Před chvílí jsem mluvila (jestli se mé zkřehotání dá tak nazvat) s panem doktorem, který se o Klárku stará od převozu na operaci a nadále.

Operace tracheostomie prý dopadla standartně, tedy dobře, žádné komplikace, Klárinka leží opět na JIRP na Lochotíně, hodně tlumená proti bolesti a spinká.

Na jednu stranu se mi strašně moc ulevilo a věřím, že všechno, co přijde, beruška zlatá zvládne… na druhou za ní nemůžu jít, protože se u mě nakombinovala hnisavá angína spolu se zánětem průdušek, v noci mi bylo jasný, že to doma nevyléčím a tak jsem dopoledne musela ke své doktorce a okamžitě jsem vyfásla atb a ležet, ležet, ležet … Pokud atb zaberou, snad v pátek bych už neměla být infekční a natolik v pořádku, že ji konečně uvidím ….

Obvolala jsem rodinu, napsala na FB (na sms nemám sílu odpovídat, tak snad se někde dočtete), kopíruju část zprávy i sem – moc děkuju, že tolik na Klárku myslíte …  a jdu do postele, bolí mě úplně celej člověk, musím se dát do pořádku. Moje dr. mi řekla, že mi prostě selhal organismus, že se to po tom uplynulém měsíci dalo čekat … Snažím se zahnat výčitky, že v nejtěžších chvílích své maličké nemůžu být s ní … ale teď bych jí akorát ublížila…

Zajistila jsem návštěvy místo sebe od zítra zase dvakrát denně na JIP, jsou strašně moc vstřícní a milí, věřím, že Klárka se bude krásně hojit a že příští týden… třeba … budeme spolu na dětském oddělení, moc moc bych si to přála …

Vím, že nám s Téčkem začíná jiný život – ale po vzoru maminek s dětmi, které to také zvládají, snad nebudeme žádná mejdla a dáme to s Klárinkou taky!!

Děkujeme za podporu !!!

26 komentářů to “Pondělí dopoledne – po operaci”

 1. Majka napsal:

  Skvělá zpráva (tedy tu o angině nemyslím :-)). Určitě to dáte taky, teď už to bude jen lepší a až se zase Klárka vrátí domů, tak se určitě nějak sžijete i s touhle novinkou.

  Tak držím stále palce Vám oběma – Vám brzké zdolání akutní nemoci a Klárce ať už je jen líp.

 2. Iva napsal:

  Mirko, jsem moc ráda, že to proběhlo dobře. Ty se pořádně vylež ať ten pátek klapne.

  Je jasné,že po tom obrovském vypětí si tělo řeklo o odpočinek, ale teda angína a zánět průdušek to je děsná kombinace.

  Drž se holka!

 3. Renata napsal:

  Oběma držím moc a moc palce k rychlému uzdravení.
  Moc na Klárku myslím a věřím, že již příští týden bude veseleji.

 4. Velva napsal:

  Diny!
  Přeju brzké uzdravení!Tobě i Klárince.My se „známe“ z uklízení.Myslíme tam na Tebe,na Vás obě.
  At už je jenom líp.
  Velva

 5. Matu napsal:

  Diny, poriadne sa vylieč a naber síl, aby si bola fit a plná síl, budeš ich potrebovať. Samozrejme, myslím na Vás a nech sa aj Klárinka rýchlo zotaví. Vy to dáte.

 6. JanaM napsal:

  Diny, vůbec nepochybuji o tom, že VY DVĚ, to dáte. Nabírejte sil a těším se na zprávu o tom, jak se Klárkce i tobě dobře vede. JM

 7. Katka napsal:

  Moc děkujeme za zprávy.

  Pár dní uteče, a budete zase spolu, pořádně si odpočiň a zodpovědně se vykurýruj. Klárka je šikulka, určitě se bude pěkně hojit, tolik nás tu na ni myslí, tolik energie se nemůže jen tak někde ztratit…

  Opatrujte se…

 8. P. napsal:

  :-)Jsem moc ráda, že operace proběhla bez problémů !!! 🙂 Držím pěsti, aby mamince bylo co nejdřív dobře a mohla za sluníčkem Klárkou, a věřím, že si s T poradíte a Klárka bude zase vesele svítit svým smíchem na cestičku mámě, bráškům, ségře a všem, kteří ji mají rádi a drží jí palce! 🙂

  … před pár týdny jsem náhodou na jedné internetové diskuzi potkala jednu víc než dvacetiletou slečnu z Kanady, má SMA, i Téčko a za sebou úspěšný boj s další nemocí, rakovinou … je hvězdou zábavy, vůdcem party, dcerou prezidentky kanadské organizace pro SMA … a důkazem i nadějí, že se to dá a zase bude líp !!! 🙂

  .. nedávno jsem „u ní“ zahlédla nějaké obrázky princezen s Téčkem, které kreslily maminky pro své děti – pevně věřím, že Klárince z podstaty Téčko neubere … 🙂

  Moc na Vás myslím a těším se na zprávu z domova nebo alespoň dětského oddělení !!! Pusu, Klári! Držte se! 🙂

 9. MarkétaN napsal:

  Vy jste tak statečné, moc statečné. Moc mě to mrzí co všechno musíte…
  Ta poslední věta přesně vystihuje to, co jsem cítila tenkrát na autogramiádě, když jsem Tě Diny, poprvé uviděla na vlastní oči 🙂 Tu energii a dobrosrdečnost přesto všechno s čím musíte bojovat!

  Vím, že se to asi od anonymního člověka musí špatně číst, ale já to stejně napíšu :)Mám vás obě moc ráda. Přeji ať jste s Klárinkou brzy spolu.

 10. Hanka napsal:

  Moooc jsem ráno na klárku myslela,jsem ráda,že to dobře dopadlo a Klárka je určitě v dobrých rukách.
  Diny,ty si zatím odpočin,normálně se uzdrav,Klárka ted stejně spinká,potom budete už pořád spolu.
  Čtu blog již dlouho a mrzí mě,že mezi námi existují lidé,kteří závidí malé nemocné holčičce,ale ono na ně dojde,prostě ignoruj je a vůbec se jimi nezabývej.
  Přeju Vám tu nejlepší zdravotní péči,doktory,pomůcky,peníze,dělám s postiženými lidmi,někteří jsou také na vozíku,jiní jsou postiženi mentálně,nemají to v životě jednoduché,o to jsou někteří,ale lepší o hodně svou povahou,no Klárka je toho přeci důkazem:-)Kočička šikovná.
  Moc Vám fandím a těším se na dobré zprávičky
  Hanka

 11. Bára napsal:

  Pořád se tu opakuju, ale přesto- moc na Klárku myslím!

 12. Pezy napsal:

  Milá Diny, celý den jsem na Vás s Klárinkou myslela, teď zasedla k netu a mám velkou radost z tvé zprávy. Moc děkuji za sdílení a doufám, že nyní s Téčkem půjde vše na jedničku a spolu se všemi dětmi zažijete letošní opravdu teplé a krásné jaro. Brzy se udrav, hodně odpočívej a vyzdrav se.
  Hodně moc sil do budoucnosti a opatrujte se!

 13. Dewey napsal:

  Diny,
  nepíšu sem často, ale na Klárku jsem myslela, držela jsem palce a jsem ráda, že jsi sem přece jen něco napsala. I stručná zpráva je hodně pro nás, kteří tě čteme jen na blogu.
  Budu držet palce dál, tobě i Klárce.
  Dewey

 14. Karolina napsal:

  Diny, jsem moc ráda, že Klárka v pořádku zvládla operaci. Vy se dejte dohromady a moc přeji, ať jste zase brzy spolu a obě v pořádku.

 15. Vodnicekebulice napsal:

  Diny, dřív jsem se nedostala, ale celý den jsem držela palce a myslela na Klárku.
  Jsem ráda, že vše proběhlo v pořádku. A doufám, že brzo budete na dětském oddělení a že Ty se za Klárkou budeš moct co nejdřív podívat. Ale měla bys teď odpočívat a myslet na sebe, abys byla zase brzo zdravá a mohla Klárce být oporou.
  Držím i dál palce, holky. Opatrujte se!

 16. Dana dříve z Doktorky napsal:

  Díky Miruško za zprávu, myslíme na vás moc, Klárinka sluníčko usměvavé to zvládne, i s nějakým Téčkem to bude chechtalka šikovná a krásná a Ty s ní:-) A hlavně obě zdravý a brzo doma! Držím držím držím, ani nevíš, jak často 🙂

 17. bintijua napsal:

  To jsem ráda, že to proběhlo bez komplikací! Držte se a ať je vám oběma zase brzy dobře! Myslím na vás.

 18. Jankap napsal:

  Klárko, Diny, držte se! Tohle jaro je fakt náročné.

 19. Petraska napsal:

  Diny, ať je brzy líp a bacily to vzdají. Jsem ráda, že operace dobře dopadla, Klárka je úžasná bojovnice a určitě se to bude dobře hojit. Přeji vám jen samé dobré, ať se s tím „téčkem“ sžijete co nejdříve a Klárka zas nabere sílu na ty letní radovánky. Já sem moc nepíšu, ale ráda tvoje příspěvky čtu a často na vás myslím. A víš co, strašně moc se toho od vás učím. Pohlazení a hodně síly z pod rozkvetlých sakur.
  Petra

 20. Helena napsal:

  Diny,

  jak říká moje kamarádka :“ Koukej sbalit těm bacilům batůžek a pošli je někam k moři..“ . Není divu, že jste také onemocněla, při tom všem, co se kolem vás děje.

  Na Klárku, i vás myslím a věřím, že Klárka všechno zvládne bez komplikací. Jsem moc ráda, že jste napsala, co se aktuálně děje.

  Děkuji

 21. Iva napsal:

  Ahoj Mirko, doufám, že ty i Klárka jste měly klidnou noc .
  Myslím na Vás a pátek už se blíží!

 22. Marcela napsal:

  Milá Mirko,
  moc na Vás i Klárku myslím. Přeji hodně sil, brzké uzdravení. Určitě všechno zvládnete, jste obě velké bojovnice. Moc děkuji za Vaše psaní, pomáhá mi.
  Posílám samé pozitivní myšlenky a spoustu síly pro Vás všechny, určitě to vše dobře dopadne.M.

 23. otecka napsal:

  Diny a Klári,držím vám palce. Holky úžasný a statečný!!!

 24. jikre napsal:

  Zdravím, dál držím palce a přeji samé dobré zprávy. Ať jste brzy fit a můžete jít za Vaši malou bojovnicí. Jitka

 25. Jarka napsal:

  Ahoj Diny
  Mám radost že operace dopadla dobře držím palce ať jste brzo fit a vykročíte pravou do nového života s téčkem…zkrátka ať se s tím co nejlépe sžijete ale já nepochybuji že to zvládnete..obdivuju Vaši sílu a životní pozitivitu (nevím jakým jiným slovem to napsat…jak jsem na mateřské zúžil se mi slovník:-))která je z blogu cítit i v těžkých chvílích..a že toho máte od života naloženo hodně….komentáři nepřispívám ale teď mně to nedalo…děkuji že jsi dala zprávu jak to s Vámi vypadá protože jsem na vás myslela….narazila jsem na tvůj blog náhodou když zemřel Milda také odkazem z rodiny.cz a nedá mi to občas nahlédnout…máš dar vše krásně napsat (obdivuju že i takhle veřejně,lidi umí být opravdu zlý…),i když máme společného asi jen to že obě bydlíme kousek od Plzně tak jsi mi blízká….přeji Vaší rodině vše nejlepší

 26. Zdeňka napsal:

  Paní Diny,
  je možné, že je to už „pár let“, co jsem držela prvně v ruce Vaši knížku? Tenkrát jsem Vám asi naposledy poslala pár slov. Teď jen chci říct, že jsem další z těch, které věří v Klárku, ve Vás a v to vaše neuvěřitelně silný pouto… Myslím na vás na obě intenzivně.
  Zdeňka původně z Plzně 🙂

Komentovat